Думки у Страсну п’ятницю:

30 Квітня, 2021

«Людство дорослішає, втрачаючи «молочні зуби». А Отець попереджував…»

Рік тому, коли був об’явлений перший локдаун, я ризикнув порівняти Людство з 6-7-ми річною дитиною, яка має стати трохи самостійнішою і збирається йти вчитися у перший клас… Страшно! А тут ще, ні з того ні з сього, випадають зуби!!! Трохи боляче, але більше – страшно!

Так просто цій дитині було грати у пісочниці і відбирати у сусіда вподобану іграшку… А Батько казав, що це не добре і що дорослі так не поступають. Але ж не все бачить Отець. Поки він на роботі, можна побільше відібрати чужих іграшок …

Хоча Отець завжли казав, що кількість іграшок немає Сенсу…

А як же буде завтра, коли дитина стане дорослішою і потрібно буде відповідати за свої вчинки?»

Ми з Вами продовжуємо бути свідками трансформаційного переходу нашої Цивілізації, після якого все – і політика і економіка і охорона здоров’я і освіта…, та все навколо і кожен з нас – стане іншим. Все, що не зміниться – зникне…

Звичайно ж, процеси досить інерційні і все відбувається не в одну мить. Пам’ятаю, як вивчаючи глобальну економічну кризу 2008 року, отримали висновки, що це була не стільки економічна, скільки СМИСЛОВА цивілізаційна криза 2000 року, відсутність реакції на яку призвело до наступних економічних потрясінь.

Відсутність реакції на СМИСЛОВУ ЦИВІЛІЗАЦІЙНУ КРИЗУ триває і сьогодні, коли усе Людство намагається врятуватися від «зненадської» епідемії коронавируса. Але «б’ємо по хвостах», намагаючись нашвидкуруч виробити вакцину, коли першопричиною появи вірусу є ГІБРИДНА КОНКУРЕНЦІЯ між країнами. Де межа між інструментами ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ і КОНКУРЕНЦІЇ? Її немає! (Якщо навіть у пісенних конкурсах, де співаки демонструють свою майстерність володіння голосом, їм дають команду «БИЙТЕСЯ»!) І так всюди! На усіх рівнях виховання і освіти нас вчать КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ, яка базується на низинному людському відчутті – ЗАЗДРІСТЬ (Добросовісна конкуренція – біла заздрість; недобросовісна – чорна заздрість). Але і перше і друге – саме той гріх, що змотивував Юду Іскаріотського продати Ісуса Христа за 30 срібняків!!!

ЗАЗДРІСТЬ керує Світом дотепер. Керує через Економіку, де двигуном є КОНКУРЕНЦІЯ, а паливом – ЗАЗДРІСТЬ.

Може саме час замислитись про Сенс людського життя на планеті Земля і про нові правила співіснування і взаємодії Людства, щоб зробити життя наших дітей, онуків і правнуків безпечним, затишним і ЩАСЛИВИМ?

Тринадцять років тому, коли ми піднімали це питання, багато хто крутив пальцем біля скроні. Ми тоді почали дискусію про необхідність пошуку Нової Економічної Парадигми Світу, місця України у Новій Цивілізації та її Національної Ідеї, яка згуртує нас та надихне діяти. Зізнаюся, що у нас тоді не вийшло підняти обговорення питання ні на рівень держави, ні, тим більше – на рівень Людства.

Можливо сьогодні, коли смертність від Короновірусу у Світі перетнула межу 3.000.000 людей, знайдеться більше однодумців, інструментів і ресурсів не втратити час і шанс змоделювати краще МАЙБУТНЄ для наших дітей, онуків і правнуків.

Так як я з бізнесу, беруся шукати відповіді на болючі питання з колегами-бізнесменами. Вони – відмінні творці, але поки також у парадигмі КОНКУРЕНЦІЇ! То чи є щанс на ТРАНСФОРМАЦІЮ? Тільки коли замінимо конкуренцію на взаємодію, заради чогось більшого, ніж чистий прибуток. Головне відшукати Нові Сенси та усвідомити їх…

Час осмислювати, молитися, вірити і готуватися до взаємодії…

Всеодно настане ВОСКРЕСІННЯ!!!

Ісус пройшов важку ТРАНСФОРМАЦІЮ і залишив нам Іінструкцію…

Прийшов наш Час…