На шляху до блакитного океану

16 Квітня, 2020

Підбиваючи підсумки року, що минув, ми традиційно оцінюємо зроблене та будуємо плани на майбутнє. Починаємо з себе, своєї сім’ї, справи свого життя, країни, а тоді переходимо до світу, що оточує.

Покликання ділового медіа — знаходити нові можливості в економічних процесах сьогодення та майбутнього і ділитися ними з бізнес-спільнотою.

Переживаючи великі й малі соціально-економічні кризи, революції та війни, сучасний світ застряг на гачку “конкурентоздатності”, глибинним драйвером якої є ЗАЗДРІСТЬ, і ніяк не зробить крок до входження у простір “блакитного океану”, що так яскраво описує у своїх книгах В.Чан Кім.

Нові й нові покоління продовжують навчатися добросовісній конкуренції (білій заздрості) і лаяти недоброчинну конкуренцію (чорну заздрість). Але і те, й інше — хибні людські якості.

Лише скандинавські країни дещо вирвались з тотального тренду “боротьби за конкурентоспроможність” і своїм прикладом в освіті, соціальній політиці та економіці наближають людство до фази РАДОСТІ і ЩАСТЯ в повсякденній діяльності. Цьому є безліч доказів, один з них — дослідження The Worlds Most Reputable Countries 2019, де перші сходинки очолюють Швеція, Швейцарія, Норвегія, Фінляндія та Нова Зеландія.

Не дивно, що рейтинг щасливих країн за версією World Happiness Report дублює більшість з них: Данія, Норвегія, Ісландія, Нідерланди, Швейцарія, Швеція, Нова Зеландія. Це саме тому, що феномен справжнього відчуття ЩАСТЯ є похідним від результату людських дій, які йдуть в унісон з покликанням і призначенням кожної особистості. А це ніщо інше як реальна репутація людини, компанії, країни, яку навчились достатньо точно рахувати.

То у чому ж тоді СЕНС людської діяльності й глобальної економіки як драйвера розвитку Людства? Можливо, у новій Репутаційній економіці безмежного “блакитного океану”, яка спонукає людей не конкурувати, не наздоганяти та переганяти, не копіювати, а бути Майстром в унікальному творенні саме своєї справи за покликанням, відчуваючи радість і щастя?

Чи ми можемо СВІДОМО взяти участь у знаходженні місця України у Новій економіці світу, що наближається? Безумовно, ТАК! Це варто усвідомити і змоделювати кращий варіант.

У цьому номері ми підбили економічні підсумки 2019 року. На подив скептиків, його результати стримано оптимістичні. Проте основний акцент ми зробили на матеріалах, де спробували показати невидиму соціальну грань бізнесменів, в яких є візія, стратегія або просто позитивні плани та очікування щодо майбутнього. На сторінках номера ви знайдете надихаючі історії та кейси, які вже зараз змінюють країну, глибокі сенси, якими насправді живуть бізнесмени.

У новому 2020 році БІЗНЕС буде не просто фіксувати та описувати реальність, ми продовжимо пошук нових інструментів ефективної взаємодії з підприємцями та владою задля зміни країни на краще. Місія журналу БІЗНЕС — моделювати нове майбутнє, нову економіку та допомогти підприємцям знайти свій “блакитний океан”.

Схема еволюції людської свідомості, сенсів і драйверів світової економіки